Hoppa till sidans innehåll
Följ denna sida

Följ sidan "Västra Regionen"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.
Printer Zoom in Zoom out

Västra Regionen

2010-10-10 13:55


DM 2010 Västra regionen - Borås / Viared
Standard
# Pts CN Pilot Country Glider 11.07 12.07 14.07 16.07
1 2131 J Ekdahl Martin Herrljunga Flygklubb ASW 20 1 (0) 2 (789) 2 (774) 1 (568)
2 2039 UF Magnusson Odd Göteborgs Segelflygklubb ASW 20 1 (0) 3 (782) 2 (774) 4 (483)
3 2028 V Hansson Anders Göteborgs Segelflygklubb Duo Discus 1 (0) 5 (716) 1 (795) 3 (517)
4 1916 R8 Forsberg Hans Herrljunga Flygklubb LS 3 1 (0) 1 (795) 6 (590) 2 (531)
5 1617 H4 Gustavsson David Borås Segelflygklubb Std. Jantar 1 (0) 6 (683) 5 (600) 5 (334)
6 1082 L4 Torell Malin Göteborgs Segelflygklubb LS 7 1 (0) 7 (360) 7 (548) 9 (174)
7 975 VD Claesson Thomas Borås Segelflygklubb DG 300 1 (0) 4 (732) 8 (20) 6 (223)
8 955 VC Nemere Andreas Borås Segelflygklubb LS 8 1 (0) 10 (110) 4 (647) 7 (198)
9 394 OZ Ersson Karl Herrljunga Flygklubb DG 500 Trainer 1 (0) 8 (204) 10 (6) 8 (184)
10 224 2 Olofsson Tomas Borås Segelflygklubb PIK 20 D 1 (0) 9 (140) 9 (11) 10 (73)
11 26 V9 Persson Fredrik Göteborgs Segelflygklubb ASW 19 1 (0) 11 (4) 10 (6) 11 (16)
 
Uppdaterad: 2010-10-10 13:58
Skribent: Jimmy Bengtsson

 

Kontoret i Stockholm
Segelflyget c/o EAA Sverige
Hägerstalund
164 74 Kista
Tel: 0515-371 56
Fax: 08-751 98 16

Kontoret på Ålleberg
Segelflyget
Box 750
521 22 Falköping
Tel: 0515-371 51
Fax: 0515-371 58

Generella frågor kan e-postas
This is a mailto link

RST-online


Svenska mästare 2014

Junior SM

David Gustavsson,
Borås SFK,
Jantar STD

Öppen klass

Göran Ax,
Landskrona FK,
ASH-31Mi


18-meter

Börje Eriksson,
Uppsala FK
ASG-29


Racing

Gunilla Lundström-Lindell,
Landskrona FK,
Discus 2T


Klubbklass

Per Carlin,
Arboga FK,
LS1


Advanced Aerobatics

Daniel Ahlin,
Eskilstuna FK,
MDM Fox


Intermediate Aerobatics

Emil Andersson,
Borås SFK,
DG-300
Sportsman Aerbatics

Kristian Ahlin,
Motala FK,
DG300


Segelflygkombination (RST totalt)

Jan-Ola Nordh,
Örebro SFK


Höjd

Bengt Aronsson,
Falbygdens FK


Distans

Hans Folkesson/Oliver Andersson,
Borås SFK


Hastighet

Jan-Ola Nordh,
Örebro SFK


Ungdoms-SM

Oskar Pettersson,
Örebro SFK


Segelflygallsvenskan

Landskrona FK
I laget Ronny Lindell, Göran Ax, Gunilla Lundström-Lindell, Robert Danewid, Christer Engdahl


Lag-SM

Borås SFK
I laget Hans Folkesson, Oliver Andersson, Gunnar Axelsson, David Gustavsson, Erik Rudsmark, Emil Andersson, Gustav Karlsson, Kjell Folkesson, Joakim Gustavsson, Robin Dorbell, Börje Gustavsson